Saladeta GN1/1 Tefcold SA1365 S/S, 3 usi, 368 L, +2 / +10°C, racire ventilata, clasa energetica C media thumbnails
Saladeta GN1/1 Tefcold SA1365 S/S
Saladeta GN1/1 Tefcold SA1365 S/S - imaginea 2
Saladeta GN1/1 Tefcold SA1365 S/S - imaginea 3
Tefcold

Cod produs: TFC-16488

Saladeta GN1/1 Tefcold SA1365 S/S, 3 usi, 368 L, +2 / +10°C, racire ventilata, clasa energetica C

6.640,00 lei + TVA
8.034,40 lei cu TVA

Produs adăugat în cerere!

Finantare prin:

Saladeta GN1/1 Tefcold SA1365 S/S, 3 usi, 368 L, +2 / +10°C, racire ventilata, clasa energetica C (cod TFC-16488) este o saladeta refrigerata din otel inoxidabil cu trei usi batante si dulapuri GN1/1, cu volum net de 368 L, interval de temperatura +2 / +10°C, putere absorbita de 235 W si dimensiuni exterioare de 136,5 x 70 x 87,7 cm. Se livreaza in toata Romania de Sirocco Impex SRL.

Gama de saladete SA este potrivita pentru bucatariile aglomerate, avand dulapuri dimensionate pentru gastronorm GN1/1 si rafturi reglabile. Daca preferati, se pot monta si sertare gastronorm. Mesele sunt disponibile in mai multe dimensiuni, cu blat de lucru sau cu partea superioara deschisa, potrivita pentru tavi GN.

Racire si control al temperaturii

Racirea ventilata si controlerul digital cu afisaj de temperatura mentin ingredientele in intervalul +2 / +10°C, iar temperatura poate fi verificata dintr-o privire in timpul serviciului. Decongelarea automata elimina opririle pentru indepartarea ghetii.

Saladeta este proiectata pentru clasa climatica 4, adica pentru bucatarii cu pana la 30°C si 55% umiditate.

Capacitate si organizare

Cele trei compartimente cu usi batante pline ofera 368 L volum net si 3 rafturi din sarma albe GN1/1, fiecare cu o sarcina maxima de 110 kg/m². Interiorul de 1295 x 515 x 500 mm permite stocarea rezervelor pentru o linie de preparare cu volum mare.

Constructie si eficienta energetica

Exteriorul si interiorul sunt din otel inoxidabil SS304, iar cele 4 picioare reglabile permit nivelarea pe orice pardoseala. Saladeta foloseste agent frigorific R600a (110 g), are clasa energetica C si consuma 3,15 kWh/24h (1150 kWh/an), la 42 dB(A).

Caracteristici principale

  • Otel inoxidabil
  • Controler digital si afisaj de temperatura
  • Decongelare automata
  • Picioare reglabile
  • Racire ventilata

Documentatie

Intrebari frecvente

Ce alimentare necesita Saladeta GN1/1 Tefcold SA1365 S/S?

Necesita alimentare la 220-240 V / 50 Hz (230V - monofazic), cu o putere absorbita de 235 W. Verifica inainte de montaj daca instalatia din locatie sustine aceasta putere.

Ce dimensiuni are Saladeta GN1/1 Tefcold SA1365 S/S?

Dimensiunile exterioare (L x A x I) sunt 136,5 x 70 x 87,7 cm, iar cele interioare 129,5 x 51,5 x 50 cm. Greutatea neta este de 110 kg.

Ce capacitate are Saladeta GN1/1 Tefcold SA1365 S/S?

Are un volum net de 368 L (volum brut 400 L). Interiorul are 3 rafturi din sarma GN1/1, cu sarcina maxima de 110 kg/m².

In ce interval de temperatura lucreaza Saladeta GN1/1 Tefcold SA1365 S/S?

Lucreaza in intervalul +2 / +10°C. Aparatul este proiectat pentru clasa climatica 4, adica functioneaza corect intr-un mediu cu pana la 30°C si 55% umiditate.

Ce agent frigorific foloseste Saladeta GN1/1 Tefcold SA1365 S/S?

Foloseste agent frigorific R600a, cu o incarcatura de 110 g. Are clasa energetica C si un consum de energie de 3,15 kWh/24h (1150 kWh/an).

Cum se livreaza acest produs?

Livram in toata Romania prin curier si prin transport paletizat. Acest produs se expediaza ca palet MEGA. Termenul exact se confirma la plasarea comenzii, in functie de disponibilitatea din stocul Tefcold.

Specificatii tehnice

BrandTefcold
Cod produsTFC-16488
ModelSA1365 S/S
Greutate bruta120 kg
Greutate neta110 kg
Volum brut400 L
Volum net368 L
Interval de temperatura+2 / +10°C
Clasa climatica4
Finisaj exteriorOtel inoxidabil SS304
Finisaj interiorOtel inoxidabil SS304
Numar si tip usi3 usi batante pline
Numar si tip rafturi3 rafturi din sarma, albe
Culoare rafturiAlb
Dimensiuni rafturiGN1/1
Sarcina maxima pe rafturi110 kg/m²
Picioare4 picioare reglabile
Tip controlerElectronic
Tip racireVentilata
Tip decongelareAutomata
Agent frigorificR600a
Cantitate agent frigorific110 g
TermometruDa
Clasa energeticaC
Numar EPREL101766
Consum de energie3,15 kWh/24h
Consum anual de energie1150 kWh/an
Indice de eficienta energetica (EEI)44,6%
Putere absorbita235 W
Tensiune / frecventa220-240 V / 50 Hz
Nivel de zgomot42 dB(A)
Dimensiuni exterioare (L x A x I)1365 x 700 x 877 mm
Dimensiuni interioare (L x A x I)1295 x 515 x 500 mm
Dimensiuni ambalaj (L x A x I)1440 x 770 x 1040 mm
LivrarePalet MEGA