Masa refrigerata pentru pizza Tefcold PT1365 + GVC33-140, 368 L, +2 / +10°C, blat granit, 6 cuve GN1/4, clasa energetica C media thumbnails
Masa refrigerata pentru pizza Tefcold PT1365 + GVC33-140
Masa refrigerata pentru pizza Tefcold PT1365 + GVC33-140 - imaginea 2
Masa refrigerata pentru pizza Tefcold PT1365 + GVC33-140 - imaginea 3
Tefcold

Cod produs: TFC-67414

Masa refrigerata pentru pizza Tefcold PT1365 + GVC33-140, 368 L, +2 / +10°C, blat granit, 6 cuve GN1/4, clasa energetica C

10.100,00 lei + TVA
12.221,00 lei cu TVA

Produs adăugat în cerere!

Finantare prin:

Masa refrigerata pentru pizza Tefcold PT1365 + GVC33-140, 368 L, +2 / +10°C, blat granit, 6 cuve GN1/4, clasa energetica C (cod TFC-67414) este o masa refrigerata pentru pizza din otel inoxidabil, cu blat din granit, 3 usi si vitrina ingrediente GVC33-140 pentru 6 cuve GN1/4, cu volum net de 368 L, temperatura de lucru intre +2 si +10°C, putere absorbita de 175 W si dimensiuni exterioare de 1365 x 700 x 1459 mm. Se livreaza in toata Romania de Sirocco Impex SRL.

Gama PT de mese pentru pizza este realizata din otel inoxidabil SS304. Are blat din granit, ideal pentru pregatirea pizzei, deoarece granitul ramane rece si face ca aluatul sa se lipeasca mai greu de blat. Este disponibila in mai multe marimi, cu 2 sau 3 usi, si poate fi personalizata cu sertare. Acest model vine cu vitrina ingrediente refrigerata GVC, potrivita pentru cuve GN (neincluse), astfel incat cele mai folosite ingrediente pentru pizza sunt aliniate comod in fata ta.

Racire si control al temperaturii

Compartimentul refrigerat lucreaza intre +2 si +10°C, cu racire ventilata si dezghetare automata, iar controlerul electronic si termometrul iti permit sa urmaresti temperatura. Tipul de racire este declarat static / ventilat, iar incarcatura de agent frigorific R600a este de 110 + 45 g.

Masa este proiectata pentru o temperatura ambianta de maximum +30°C si 55% umiditate relativa (clasa climatica 4).

Blat si vitrina ingrediente

Blatul din granit ramane rece, asa ca aluatul se lipeste mai greu de suprafata de lucru. Deasupra, vitrina ingrediente GVC33-140 primeste 6 cuve GN1/4 (neincluse), in care tii la indemana ingredientele folosite cel mai des.

Capacitate si constructie

Sub blat, cele 3 usi pline dau acces la un spatiu refrigerat de 368 L (interior 1295 x 515 x 500 mm), cu 3 rafturi reglabile din sarma alba, dimensionate GN1/1.

Masa este realizata din otel inoxidabil SS201 / SS304 si sta pe 4 picioare reglabile. Are clasa energetica C, un consum de 3,15 kWh in 24 de ore (1150 kWh pe an) si un nivel de zgomot declarat de 42 dB(A).

Caracteristici principale

  • Constructie din otel inoxidabil
  • Blat de lucru din granit
  • Vitrina ingrediente GVC33-140 pentru cuve GN1/4
  • Rafturi reglabile GN1/1
  • Dezghetare automata
  • Usi pline
  • Picioare reglabile
  • Racire ventilata

Documentatie

Intrebari frecvente

Ce alimentare necesita Masa refrigerata pentru pizza Tefcold PT1365 + GVC33-140?

Masa refrigerata pentru pizza Tefcold PT1365 + GVC33-140 se alimenteaza la 220-240 V / 50 Hz (230V - monofazic) si are o putere absorbita de 175 W. Verifica inainte de montaj daca instalatia din locatie sustine aceasta putere.

Ce dimensiuni are Masa refrigerata pentru pizza Tefcold PT1365 + GVC33-140?

Masa refrigerata pentru pizza Tefcold PT1365 + GVC33-140 are dimensiunile exterioare de 136,5 x 70 x 145,9 cm (L x A x I). Dimensiunile interioare sunt de 129,5 x 51,5 x 50 cm, iar greutatea neta este de 197 kg.

Ce capacitate are Masa refrigerata pentru pizza Tefcold PT1365 + GVC33-140?

Masa refrigerata pentru pizza Tefcold PT1365 + GVC33-140 are un volum net de 368 L (volum brut 400 L) in compartimentul refrigerat, cu 3 rafturi GN1/1, iar vitrina ingrediente GVC33-140 primeste 6 cuve GN1/4.

In ce interval de temperatura lucreaza Masa refrigerata pentru pizza Tefcold PT1365 + GVC33-140?

Masa refrigerata pentru pizza Tefcold PT1365 + GVC33-140 lucreaza in intervalul +2 / +10°C. Aparatul este proiectat pentru o temperatura ambianta de maximum +30°C si 55% umiditate relativa.

Ce agent frigorific foloseste Masa refrigerata pentru pizza Tefcold PT1365 + GVC33-140?

Masa refrigerata pentru pizza Tefcold PT1365 + GVC33-140 foloseste agent frigorific R600a, cu o incarcatura de 110 + 45 g. Are clasa energetica C si un consum de 3,15 kWh in 24 de ore (1150 kWh pe an).

Cum se livreaza acest produs?

Livram in toata Romania prin curier si prin transport paletizat. Acest produs se expediaza ca palet MEGA. Termenul exact se confirma la plasarea comenzii, in functie de disponibilitatea din stocul Tefcold.

Specificatii tehnice

BrandTefcold
Cod produsTFC-67414
ModelPT1365 + GVC33-140
Greutate bruta221,5 kg
Greutate neta197 kg
Volum brut400 L
Volum net368 L
Interval de temperatura+2 / +10°C
Clasa climatica4
Finisaj exteriorOtel inoxidabil SS201 / SS304
Finisaj interiorOtel inoxidabil SS201 / SS304
Picioare4 picioare reglabile
Tip controlerElectronic
Tip racireStatica / ventilata
Tip dezghetareAutomata
Agent frigorificR600a
Cantitate agent frigorific110 + 45 g
TermometruDa
Clasa energeticaC
Numar EPREL99159
Temperatura ambianta maxima+30°C, 55% umiditate relativa
Consum de energie3,15 kWh/24h
Consum anual de energie1150 kWh/an
Indice de eficienta energetica (EEI)44,6%
Putere absorbita175 W
Tensiune / frecventa220-240 V / 50 Hz
Nivel de zgomot42 dB(A)
Dimensiuni exterioare (L x A x I)1365 x 700 x 1459 mm
Dimensiuni interioare (L x A x I)1295 x 515 x 500 mm
Dimensiuni ambalaj (L x A x I)1440 x 770 x 1480 mm
Capacitate tavi GN6 x GN1/4
Numar si tip usi3 usi batante pline
Numar si tip rafturi3 rafturi din sarma, albe
Culoare rafturiAlb
Dimensiuni raftGN1/1
LivrarePalet MEGA