Agregat frigorific monobloc Tefcold CRU3050P, camere frigorifice 3 - 5 m³, 1200 W, R290 media thumbnails
Agregat frigorific monobloc Tefcold CRU3050P
Agregat frigorific monobloc Tefcold CRU3050P - imaginea 2
Agregat frigorific monobloc Tefcold CRU3050P - imaginea 3
Tefcold

Cod produs: TFC-43936

Agregat frigorific monobloc Tefcold CRU3050P, camere frigorifice 3 - 5 m³, 1200 W, R290

9.600,00 lei + TVA
11.616,00 lei cu TVA

Produs adăugat în cerere!

Finantare prin:

Agregat frigorific monobloc Tefcold CRU3050P, camere frigorifice 3 - 5 m³, 1200 W, R290 (cod TFC-43936) este un agregat de racire monobloc pentru camere frigorifice de 3 - 5 m³, cu putere absorbita de 1200 W, agent frigorific R290, greutate neta de 65 kg si dimensiuni exterioare de 60 x 85,9 x 88 cm. Se livreaza in toata Romania de Sirocco Impex SRL.

Gama CRU-P de agregate frigorifice monobloc este disponibila in dimensiuni potrivite pentru camere frigorifice de la 3 pana la 20 m³. Gama este disponibila si in varianta de agregat monobloc de congelare.

Racire si control al temperaturii

Controlerul digital cu afisaj al temperaturii permite setarea si urmarirea temperaturii din camera frigorifica fara instrumente suplimentare. Dezghetarea este automata, cu gaz cald, iar condensul rezultat se evapora automat, deci nu trebuie golit manual.

Agregatul lucreaza la o temperatura ambientala de pana la +43°C si 65% umiditate, util cand este montat intr-un spatiu tehnic sau langa o bucatarie calda.

Constructie si montaj

Constructia monobloc reuneste componentele de racire intr-o singura unitate, cu finisaj exterior din otel inoxidabil SS430. Dimensiunile exterioare sunt 600 x 859 x 880 mm, iar greutatea neta este de 65 kg.

Eficienta energetica si agent frigorific

Agregatul foloseste agent frigorific natural R290 (130 g), are o putere absorbita de 1200 W si un consum de 17,93 kWh/24h (6545 kWh/an).

Caracteristici principale

  • Agregat de racire monobloc
  • Evaporare automata a condensului
  • Temperatura ambientala de pana la +43°C si 65% umiditate
  • Controler digital si afisaj al temperaturii
  • Finisaj din otel inoxidabil

Documentatie

Intrebari frecvente

Ce alimentare necesita Agregat frigorific monobloc Tefcold CRU3050P?

Agregatul functioneaza la 220-240 V / 50 Hz (alimentare 230V - monofazic) si are o putere absorbita de 1200 W. Verifica inainte de montaj daca instalatia din locatie sustine aceasta putere.

Ce dimensiuni are Agregat frigorific monobloc Tefcold CRU3050P?

Dimensiunile exterioare sunt 60 x 85,9 x 88 cm (L x A x I). Greutatea neta este de 65 kg.

Ce capacitate are Agregat frigorific monobloc Tefcold CRU3050P?

Agregatul este dimensionat pentru camere frigorifice cu un volum de 3 - 5 m³.

Ce agent frigorific foloseste Agregat frigorific monobloc Tefcold CRU3050P?

Foloseste agent frigorific R290, cu o incarcatura de 130 g. Consumul de energie este de 17,93 kWh/24h (6545 kWh/an).

Cum se livreaza acest produs?

Livram in toata Romania prin curier si prin transport paletizat. Acest produs se expediaza ca palet standard. Termenul exact se confirma la plasarea comenzii, in functie de disponibilitatea din stocul Tefcold.

Specificatii tehnice

BrandTefcold
Cod produsTFC-43936
ModelCRU3050P
Greutate bruta75 kg
Greutate neta65 kg
Finisaj exteriorOtel inoxidabil SS430
Tip controlerElectronic
Tip dezghetareAutomata, cu gaz cald
Cantitate agent frigorific130 g
Agent frigorificR290
TermometruDa
Consum anual de energie6545 kWh/an
Consum de energie17,93 kWh/24h
Putere absorbita1200 W
Tensiune / frecventa220-240 V / 50 Hz
Dimensiuni exterioare (L x A x I)600 x 859 x 880 mm
Dimensiuni ambalaj (L x A x I)700 x 1110 x 1170 mm
Volum camera frigorifica3 - 5 m³
LivrarePalet standard